راهنمای استفاده از بخش پشتیبانی


2

هدف بخش پشتیبانی

هدف از ایجاد این بخش، مشارکت دادن هر چه بیشتر مشتریان و کاربران در فرآیند توسعه و بهبود نرم افزار ریحان می باشد. 

قسمت های مختلف بخش پشتیبانی

 

بخش پشتیبانی از قسمت های زیر تشکیل شده است:

سوالات
این بخش شامل سوالات مطرح شده کاربران در زمینه های مختلف از جمله نحوه استفاده از سایت ، نرم افزار ریحان و ... که جنبه عمومی دارد می باشد. سوالات مطرح شده شما در این بخش توسط سایر کاربران (بغیر از تیم پشتیبان ریحان) نیز دیده می شود و آنها هم می توانند به سوال شما پاسخ دهند. در سایت بخشی با عنوان پیام ها برای دریافت پشتیبانی در نظر گرفته شده است که مکالمات کاربر با پشتیبان سایت به صورت خصوصی انجام می شود. 
در صورتی که سوال شما جنبه عمومی داشته و فکر می کنید ممکن است برای سایر کابران نیز مفید باشد، می توانید از این بخش برای مطرح کردن سوالتان استفاده کنید.

باگ
این بخش شامل باگ ها و اشکالات نرم افزاری که بوسیله کاربران مطرح شده اند می باشد. باگ به اشکال فنی نرم افزار گفته می شود که در زمان اجرای برنامه و استفاده از قابلیت های آن اتفاق می افتد و جزء روند عادی نرم افزار نمی باشد. بعنوان مثال بروز خطا و بسته شدن ناگهانی برنامه. 
در صورتی که در زمان اجرای نرم افزار با باگ مواجه شدید می توانید باگ اتفاق افتاده را از در بخش باگ ارسال نمایید تا توسط تیم پشتیبانی ریحان بررسی شده و در لیست بروز رسانی ( نقشه راه ) قرار گیرد. شما برای اطلاع رسانی باگ حتما باید جزییات و مراحلی که انجام داده اید تا باگ تولید شود را در مطلب ارسالی ذکر کنید تا تیم توسعه امکان پیدا کردن و  رفع باگ را داشته باشد.

ایده
این بخش شامل ایده های مطرح شده بوسیله کاربران جهت افزایش قابلیت های نرم افزار و بهبود آن می باشد. در صورتی که ایده ای در جهت بهبود نرم افزار به ذهنتان می رسد و یا نسبت به قابلیتی جدید در نرم افزار ریحان احساس نیاز می کنید می توانید آن را در بخش ایده ها مطرح کنید. ایده ها و نیازهای مطرح شده ابتدا توسط تیم توسعه امکان سنجی شده و سپس بر اساس نظر سایر کاربران و استقبال آنها از ایده یا نیاز مطرح شده ، اولویت بندی می شوند تا در لیست بروز رسانی ( نقشه راه ) گنجانده شوند.

راهنما
این بخش شامل راهنمای استفاده از سایت ( نحوه خرید ، پشتیبانی و ... ) و محصولات ریحان سافت ( نصب ، بروز رسانی ، فعال سازی و ... ) می باشد.

وبلاگ
 این بخش شامل آخرین اخبار و مطالب منتشر شده از طرف شرکت می باشد.

بروزرسانیها
این بخش شامل بروز رسانی های نرم افزار ریحان و نقشه راه این بروز رسانی ها می باشد. 

 نحوه ارسال مطلب

برای ارسال مطلب شما باید فرم ارسال مطلب را که از اینجا قابل دسترسی است پر کنید. این فرم شامل اطلاعات زیر می باشد که برای ارسال مطلب ملزم به پر کردن آن هستید:
 • عنوان: عنوان مطلبی که می خواهید ارسال نمایید که بهتر متناسب با نوع مطلب و محتوای ارسالی باشد.
 • بخش ها: در این قسمت می توانید بخشی را که می خواهید مطلب در آن ارسال شود انتخاب نمایید. بخش هایی که بعنوان کاربر سایت به آنها دسترسی دارید عبارتند از:
  • سوالات
  • باگ
  • ایده
 • محتوا: در این قسمت محتوای مورد نظرتان را می توانید وارد نمایید.
* توجه داشته باشید که پر کردن تمامی موارد اشاره شده الزامی می باشد.

 

امکانات و قابلیت های مربوط به مطالب

در زمان مشاهده مطالب و بر اساس سیاست های شرکت ، قابلیت هایی در اختیار کابران قرار گرفته تا زمینه مشارکت هر چه بیشترشان را در فعالیت پشتیبانی و توسعه نرم افزار مهیا سازد. این قابلیت ها به شرح زیر می باشند:

امتیاز دهی
با امتیاز دادن به مطالب می توانید سایر کاربران را در یافتن مطالب مفید و سودمند کمک کنید. اصلی ترین مورد استفاده ازین قابلیت در بخش ایده می باشد. همانطور که اشاره شد اولویت بندی پیاده سازی قابلیت های مورد نظر کاربران ، مورد استقبال قرار گرفتن آن از سوی سایر کابران و پر کاربرد بودن می باشد.
کاربران با امتیاز دهی به ایده های مطرح شده می توانند نقش موثری در توسعه و افزوده شدن قابلیت های جدید به نرم افزار ریحان داشته باشند.
برای امتیاز دهی به مطالب و پاسخ ها ، کنار هر مطلب و پاسخ آیتمی قرار داده شده است که شامل سه بخش می باشد:
 • امتیاز مثبت ( فلش رو به بالا )
 • امتیاز منفی ( فلش رو به پایین )
 • جمع امتیاز های کسب شده
که در تصویر زیر می توانید این آیتم را مشاهده نمایید.هر کابر تنها امکان یک بار رای دهی به یک مطلب و یا پاسخ را دارد و در هر زمان امکان تغییر نظر خود را نیز خواهد داشت.

ارسال پاسخ
کاربرانی می توانند در مطالبی که بسته نشده اند شرکت کرده و نظرات خود را در قالب پاسخ و نظر با سایر کابران به اشتراک بگذارند. در پایان هر مطلب بخشی با عنوان ارسال پاسخ وجود خواهد داشت که از طریق آن می توانید برای مطلب مورد نظر پاسخ ارسال نمایید.
باید توجه داشته باشید که بخش پشتیبانی به صورت انجمن های مرسوم و موجود در اینترنت نمی باشد و کاربران امکان ارسال چندین پاسخ به برای یک مطلب را نخواهند داشت. در واقع مطلب ارسال شده مکانی برای بحث های ادامه دار و زنجیره ای نمی باشد. پاسخ ارسال شده یا باید راه حلی برای مشکل مطرح شده در قالب مطلب باشد و یا اطلاعاتی تکمیل کننده در زمینه موضوع مطرح شده.
در صورتی که نظری در مورد پاسخ ارسال شده دارید می توانید از طریق ارسال نظر مطلب خود را ارائه دهید.

ارسال نظر
یکی دیگر از قابلیت های ارائه شده امکان ارسال نظر بر روی مطلب و یا پاسخ ارائه شده است. فرق نظر با پاسخ را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:
 1. پاسخ به صورت کلی برای مطلب ارسال شده داده می شود ولی نظر بر روی یک پاسخ مشخص
 2. امکان ارسال چندین نظر بر روی یک مطلب وجود خواهد داشت ولی برای هر مطلب تنها امکان ارسال یک پاسخ را دارید.
 3. پاسخ ها راه حلی کلی راجع به مطلب ارائه می دهند ولی نظرات برای کامل کردن پاسخ ها و بحث در مورد آنها می باشد.
برای اضافه کردن نظر در زیر هر پاسخ لینکی با عنوان «اضافه کردن نظر» در نظر گرفته شده است که با کلیک بر روی آن، فرم ارسال نظر نمایان می شود.

 
1395/5/18 12:30 | مدیر سایت

ارسال پاسخ

قبل از ارسال مطلب باید وارد سایت شده باشید. برای ورود به سایت اینجا کلیک نمایید.
در صورتیکه هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید اینجا کلیک نمایید.