راهنمای نصب نرم افزار ریحان


1
در صورت برخورد با هرگونه مشکل در زمان نصب و اجرا مطلب «مشکلات شناخته شده نسخه جاری» را مطالعه نمایید.

درباره برنامه نصب

وظیفه این برنامه نصب و بروز رسانی نرم افزار ریحان می باشد. در تمامی مراحل نصب شما نیازمند اتصال به اینترنت می باشید و برنامه نصب تمامی بسته ها و ماژول های مورد نظر را دانلود می کند.
فرآیند نصب از دو بخش تشکیل می شود که شامل مرحله پیش نصب و نصب نهایی است.
پیش نصب: شامل بررسی نیازمندی های نرم افزار و نصب آنها در صورت نیاز و همچنین راه اندازی نرم افزار نصب نهایی ریحان می باشد.
نصب نهایی: شامل دانلود ، نصب ماژول های نرم افزاری مورد نیاز و آماده سازی سیستم برای اجرا می باشد.

نیازمندی های نرم افزاری

سیستم عامل
برای استفاده از نرم افزار ریحان شما نیازمند داشتن یکی از سیستم های عامل زیر می باشید:
  • ویندوز ایکس پی سرویس 3
  • ویندوز ویستا سرویس پک 2
  • ویندوز 7
  • ویندوز 8
  • ویندوز 10

دات نت فریم ورک 4.0
برنامه نصب به صورت خودکار، نصب بودن دات نت فریم ورک را بر روی سیستم شما بررسی نموده و در صورت نصب نبودن، آن را برای شما نصب می نماید و عملا شما نیاز به انجام هیچ کاری نخواهید داشت. 
در صورتی که می خواهید خودتان به صورت دستی عملیات نصب دات نت فریم ورک را انجام دهید اینجا کلیک نمایید.
حجم فایل نصب دات نت فریم ورک 4 حدودا 48 مگابایت می باشد.

مراحل نصب

مرحله پیش نصب
پس از دانلود برنامه نصب و اجرای آن صفحه خوش آمدگویی به شما نمایش داده می شود. بر روی دکمه بعد کلیک نمایید.سپس صفحه توافقنامه نصب برای شما نمایش داده می شود که حاوی متن توافقنامه استفاده از نرم افزار ریحان می باشد. برای ادامه بر روی دکمه «موافقم» کلیک نمایید.

توافقنامه نصب

سپس صفحه انتخاب مسیر نصب نمایش داده می شود. پس از انتخاب مسیر نصب نرم افزار ریحان بر روی دکمه «نصب» کلیک نمایید.

انتخاب مسیر نصب نرم افزار ریحان

در این مرحله نصب نرم افزار آغاز می شود و پس از کپی کردن فایل های برنامه ، نصب بودن دات نت فریم ورک را بر روی سیستم شما بررسی می شود که در صورت نصب نبودن آن پیام زیر به شما نمایش داده می شود.

نصب دات نت فریم ورک 4

با تایید این پیام، برنامه شروع به دانلود دات نت فریم ورک 4 می کند. حجم فایل نصب دات نت فریم ورک 4 حدودا 48 مگابایت می باشد. در صورتی که به این پیام پاسخ منفی دهید. برنامه نصب کار خود را پایان می دهد. 
* توجه داشته باشید که نرم افزار ریحان بدون دات نت فریم ورک 4 قابل استفاده نمی باشد.

دانلود دات نت فریم ورک 4

پس از اتمام دانلود دات نت فریم ورک 4، سیستم پیام اخطاری مبنی بر نیاز به ری استارت سیستم پس از نصب آن به شما می دهد. در صورتی که سیستم شما پس از نصب دات نت فریم ورک 4 نیازمند ری استارت بود، آن را ری استارت کنید و پس از بالا آمدن سیستم ،برنامه «نصب ریحان» را از روی دسکتاپ اجرا نمایید.برای مشاهده نصب دات نت فریم ورک 4.0 اینجا کلیک نمایید. پس از پایان بررسی و نصب دات نت فریم ورک 4، برنامه اصلی دانلود و نصب بسته ها اجرا می شود.

مرحله نصب
صفحه اول برنامه صفحه خوش آمد گویی می باشد. برای ادامه بر روی دکمه «ادامه» کلیک نمایید.سپس صفحه توافقنامه مجوز استفاده از نرم افزار برای شما نمایش داده می شود. برای ادامه بر روی دکمه «موافقم» کلیک نمایید. پس از قبول موافقتنامه ، برنامه به بررسی ماژول های مورد نیاز برای نصب و محاسبه حجم دانلود آنها می پردازد و در نهایت لیست ماژول های مورد نیاز برای نصب و حجم نهایی دانلود برای شما به نمایش در می آید. در تصویر زیر لیست ماژول های مورد نیاز نسخه 2.0.0 ریحان و حجم نهایی دانلود بر اساس ماژول های مورد نیاز محاسبه شده است. 
برای شروع دانلود و نصب ماژول ها بر روی دکمه «نصب» کلیک نمایید.در تصویر زیر مرحله دانلود و نصب ماژول های مورد نیاز را مشاهده می نمایید.پس از پایان دانلود و نصب بسته ها، صفحه پایانی برای شما نمایش داده می شود. در این صفحه دو گزینه برای شما وجود دارد که با آن می توانید عملیات نصب را به پایان برسانید.
  • اجرای برنامه پس از پایان نصب: با  انتخاب این گزینه، نرم افزار ریحان بلافاصله پس از کلیک بر روی دکمه «پایان» اجرا خواهد شد.
  • مشاهده تاریخچه تغییرات و لیست قابلیت های نسخه نصب شده: با انتخاب این گزینه، صفحه وب نرم افزار ریحان در مرورگر وب شما باز خواهد شد. 

1395/5/16 16:5 | مدیر سایت

ارسال پاسخ

قبل از ارسال مطلب باید وارد سایت شده باشید. برای ورود به سایت اینجا کلیک نمایید.
در صورتیکه هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید اینجا کلیک نمایید.